15 spalio, 2022

“LOFTAS FEST” – Muzikos Ir Meno Festivalis

“Loftas Fest” – tai yra nemokamas muzikos ir meno festivalis, kuris Lietuvoje vyksta jau 11 metų, nuo 2012 metų. Tai yra tarsi “miestas mieste” – festivalis tiems, kurie neužmerkia akių. “Loftas Fest” – tai yra vienintelis urbanistinis uždarų miestų festivalis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Čia veikia net kelios scenos, kuriose pasirodo apie 100 atlikėjų bei menininkų. Jo metu galite patirti tobulą poilsį ir gali būti aktualus ypač tiems, kurie nuolat ieško naujovių ir įkvėpimo. “Loftas Fest” vyksta Naujamiestyje, Vilniuje, menų fabrike – “Loftas”, adresu Švitrigailos g. 29.

Kas yra “LOFTAS FEST”?

“Loftas Fest” – tai yra kasmetinis muzikos ir menų festivalis, kuriame pristatoma pati naujausia muzika ir siūloma įvairių pramoginių menų, pvz., šokių pasirodymai. Jis vyksta net keturias dienas ir naktis. Festivalis yra įsikūręs pačiame Vilniaus miesto centre, todėl vieta idealiai tinka multimedijos veiksmui, audiovizualiniams pasirodymams, specialioms peržiūroms ir instaliacijoms, kartografavimui ir pan. “Loftas Fest” yra pasiskirstęs didelėje erdvėje, todėl čia yra daug skirtingų scenų, instaliacijų ir erdvių, kur galima atsigaivinti, užkąsti bei papramogauti. Festivalis vyksta pačiame menų centre – “Loftas”, bei aplinkiniame kieme ir mažesniuose loftuose. Šiame festivalyje pasirodo ne tik muzikantai ir menininkai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių, pvz., Ukrainos, Gruzijos, Latvijos, Italijos ir daugelio kitų.

“LOFTAS FEST” – skanus ir įvairus maistas:

Viso festivalio metu galima ne tik mėgautis išskirtine muzika bei meno pasirodymais, bet ir paragauti įvairių kultūrų maisto. “Loftas Fest” festivalyje kiekvienais metais veikia skirtingų kultūrų virtuvės, tad visų ateinančių norai bus išklausyti, o reikiamas energijos lygis atstatytas.

“LOFTAS FEST” – tai ne tik pramogos, bet ir edukacija:

Festivalis yra draugiškas visai šeimai bei gyvūnams, o kadangi teritorija turi limitus, patartina atvykti anksčiau, kad neliktum už durų. Norint patekti į festivalį, reikia užsiregistruoti internete ir gauti nemokamą bilietą. Festivalyje kiekvienais metais taip pat yra apstu ir kitų veiklų, pramogų bei prekybininkų. “Loftas Fest” festivalio metu veikia „Saugi erdvė“ (ang. “BE SAFE LAB”) – tai bendra skirtinguose sektoriuose veikiančių organizacijų edukacinė iniciatyva. Ji muzikos festivaliuose teikia žalos, susijusios su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, mažinimo paslaugas. Tai reiškia, kad edukacinėje erdvėje festivalių dalyviams kiekvienais metais yra teikiama patikima informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir riziką. Taip pat apie lytiškai plintančias ligas ir vairavimą apsvaigus, o esant poreikiui gali būti suteikta galimybė pasitikrinti blaivumą alkotesteriu ar atlikti greitąjį ŽIV testą. Be to, psichologinės pagalbos erdvėje visą parą bus teikiama emocinė pagalba tiems, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas.